Wyjazd niepełnosprawnych kibiców Arki do Białegostoku

Zapraszamy do przeczytania opisu wyjazdu kibiców niepełnosprawnych Arki Gdynia do Białegostoku na mecz z Jagiellonią. Relacja własna kibiców Arki.

Po ponad 8,5 miesięcznej przerwie w wyjazdach, w sobotę 23.11.2019 roku KGKN ON TOUR po raz kolejny wyruszył na mecz. Tym razem zawitaliśmy do Białegostoku na ostatni w roku 2019 nasz wyjazd, gdzie w niedzielę o godzinie 15.00 odbył się mecz Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Podczas meczu realizowaliśmy audiodeskrypcję dla naszych 2 kibiców niewidomych oraz pierwszy raz dla 6 kibiców niewidomych z Jagiellonii.

Wyruszamy w piękną słoneczną sobotę w 9 osób – 6 osób niepełnosprawnych w tym 3 na wózkach oraz 3 opiekunów. Po drodze zwiedzamy Podlasie i o godzinie 16:00 meldujemy się w hotelu. Po odpoczynku i obejrzeniu skoków narciarskich w Wiśle udajemy się spacerkiem na nocne zwiedzanie Białegostoku (mimo minusowej temperatury) i spotkanie z kibicami niepełnosprawnymi Jagiellonii. Był to wieczór poświęcony dyskusją o piłce, regionie, audiodeskrypcji i wielu rzeczach związanych z kibicami niepełnosprawnymi przy pysznym jedzeniu i napitkach, który skończył się o północy. Dzięki KKN Jagielloni Białystok otrzymujemy bilety na sektor gości. W trakcie meczu wspieramy dopingiem piłkarzy. Po meczu robimy parę zdjęć i udajemy się w drogę powrotną do domu i w Gdyni jesteśmy między 24:00 – 1:00, gdyż rozwozimy wszystkich pod domy. Do zobaczenia na następnym meczu wyjazdowym Arki Gdynia.

Scroll to Top
Skip to content