Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2020/21. Śląsk Wrocław rozpocznie zmagania domowym meczem z Piastem Gliwice (21 lub 22 sierpnia).
Przed wrocławianami kolejny raz wymagający początek sezonu. W pierwszych sześciu kolejkach WKS zmierzy się ze wszystkimi pucharowiczami – kolejno z Piastem (1. kolejka, u siebie), Lechem (3., dom), Legią (5., wyjazd) i Cracovią (6., dom).

Mecze przyjaźni z biało-zielonymi z Gdańska zaplanowano w 9. oraz 24. kolejce, z kolei derby Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin czekają nas w 13. oraz 28. kolejce.

Spotkania z beniaminkiem to kolejno 11. i 26. kolejka (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz 15. i 30. (Stal Mielec), a także 14. i 29 z trzecią drużyną, która wywalczy awans do PKO Ekstraklasy. O ostatnie miejsce na najwyższym poziomie rozgrywkowym w barażach rywalizują Radomiak Radom, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Warta Poznań i Miedź Legnica.

W nadchodzącym sezonie przed drużynami już nie 37, ale 30 meczów. Tym samym wiemy już, że Śląsk zakończy sezon 16 maja, domowym meczem ze Stalą Mielec.

Terminarz Ekstraklasy 2020/21:

  • Kolejka 1 – 22 sierpnia 2020
    Beniaminek 3 – Lechia Gdańsk
    Cracovia – Pogoń Szczecin
    Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
    KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań
    Raków Częstochowa – Legia Warszawa
    Wisła Płock – Stal Mielec
    Śląsk Wrocław – Piast Gliwice
  • Kolejka 2 – 29 sierpnia 2020
    KGHM Zagłębie Lubin – Beniaminek 3
    Lech Poznań – Wisła Płock
    Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
    Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
    Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
    Stal Mielec – Górnik Zabrze
    Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
  • Kolejka 3 – 12 września 2020
    Beniaminek 3 – Piast Gliwice
    Cracovia – Stal Mielec
    Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
    Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
    Raków Częstochowa – KGHM Zagłębie Lubin
    Wisła Płock – Legia Warszawa
    Śląsk Wrocław – Lech Poznań
  • Kolejka 4 – 19 września 2020
    KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia
    Lech Poznań – Beniaminek 3
    Lechia Gdańsk – Stal Mielec
    Legia Warszawa – Górnik Zabrze
    Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Raków Częstochowa
    Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
    Wisła Kraków – Wisła Płock
  • Kolejka 5 – 26 września 2020
    Cracovia – Raków Częstochowa
    Górnik Zabrze – Wisła Kraków
    Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin
    Lech Poznań – Pogoń Szczecin
    Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
    Stal Mielec – Piast Gliwice
    Wisła Płock – Beniaminek 3
  • Kolejka 6 – 3 października 2020
    Beniaminek 3 – Legia Warszawa
    KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
    Piast Gliwice – Lech Poznań
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec
    Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
    Raków Częstochowa – Wisła Płock
    Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
    Śląsk Wrocław – Cracovia
  • Kolejka 7 – 17 października 2020
    Cracovia – Piast Gliwice
    Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
    Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
    Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
    Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Beniaminek 3
    Stal Mielec – Wisła Kraków
    Wisła Płock – Śląsk Wrocław
  • Kolejka 8 – 24 października 2020
    Beniaminek 3 – Górnik Zabrze
    KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
    Lech Poznań – Cracovia
    Piast Gliwice – Wisła Płock
    Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
    Raków Częstochowa – Stal Mielec
    Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok
  • Kolejka 9 – 7 listopada 2020
    Cracovia – Jagiellonia Białystok
    Górnik Zabrze – Piast Gliwice
    Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
    Legia Warszawa – Lech Poznań
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin
    Raków Częstochowa – Wisła Kraków
    Stal Mielec – Beniaminek 3
    Wisła Płock – Pogoń Szczecin
  • Kolejka 10 – 21 listopada 2020
    Beniaminek 3 – Wisła Kraków
    Cracovia – Legia Warszawa
    Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
    KGHM Zagłębie Lubin – Stal Mielec
    Lech Poznań – Raków Częstochowa
    Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
    Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze
  • Kolejka 11 – 28 listopada 2020
    Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
    Lechia Gdańsk – Lech Poznań
    Legia Warszawa – Piast Gliwice
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
    Raków Częstochowa – Beniaminek 3
    Stal Mielec – Jagiellonia Białystok
    Wisła Kraków – KGHM Zagłębie Lubin
    Wisła Płock – Cracovia
  • Kolejka 12 – 5 grudnia 2020
    Cracovia – Wisła Kraków
    Jagiellonia Białystok – Beniaminek 3
    Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
    Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin
    Pogoń Szczecin – Stal Mielec
    Wisła Płock – Górnik Zabrze
    Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa
  • Kolejka 13 – 12 grudnia 2020
    Beniaminek 3 – Pogoń Szczecin
    Górnik Zabrze – Cracovia
    KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
    Lechia Gdańsk – Wisła Płock
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
    Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok
    Stal Mielec – Lech Poznań
    Wisła Kraków – Legia Warszawa
  • Kolejka 14 – 19 grudnia 2020
    Cracovia – Lechia Gdańsk
    Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
    Lech Poznań – Wisła Kraków
    Legia Warszawa – Stal Mielec
    Piast Gliwice – Raków Częstochowa
    Pogoń Szczecin – KGHM Zagłębie Lubin
    Wisła Płock – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Śląsk Wrocław – Beniaminek 3
  • Kolejka 15 – 6 lutego 2021
    Beniaminek 3 – Cracovia
    Górnik Zabrze – Lech Poznań
    KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Płock
    Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
    Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin
    Stal Mielec – Śląsk Wrocław
    Wisła Kraków – Piast Gliwice
  • Kolejka 16 – 13 lutego 2021
    Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin
    Lechia Gdańsk – Beniaminek 3
    Legia Warszawa – Raków Częstochowa
    Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
    Pogoń Szczecin – Cracovia
    Stal Mielec – Wisła Płock
    Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok
  • Kolejka 17 – 20 lutego 2021
    Beniaminek 3 – KGHM Zagłębie Lubin
    Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Górnik Zabrze – Stal Mielec
    Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
    Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
    Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
    Wisła Płock – Lech Poznań
    Śląsk Wrocław – Wisła Kraków
  • Kolejka 18 – 27 lutego 2021
    KGHM Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
    Lech Poznań – Śląsk Wrocław
    Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
    Legia Warszawa – Wisła Płock
    Piast Gliwice – Beniaminek 3
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
    Stal Mielec – Cracovia
    Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
  • Kolejka 19 – 6 marca 2021
    Beniaminek 3 – Lech Poznań
    Cracovia – KGHM Zagłębie Lubin
    Górnik Zabrze – Legia Warszawa
    Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
    Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Stal Mielec – Lechia Gdańsk
    Wisła Płock – Wisła Kraków
    Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin
  • Kolejka 20 – 13 Marca 2021
    Beniaminek 3 – Wisła Płock
    KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
    Piast Gliwice – Stal Mielec
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk
    Pogoń Szczecin – Lech Poznań
    Raków Częstochowa – Cracovia
    Wisła Kraków – Górnik Zabrze
    Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
  • Kolejka 21 – 20 marca 2021
    Cracovia – Śląsk Wrocław
    Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin
    Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
    Lech Poznań – Piast Gliwice
    Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
    Legia Warszawa – Beniaminek 3
    Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Wisła Płock – Raków Częstochowa
  • Kolejka 22 – 3 kwietnia 2021
    Beniaminek 3 – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
    Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
    Piast Gliwice – Cracovia
    Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
    Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
    Wisła Kraków – Stal Mielec
    Śląsk Wrocław – Wisła Płock
  • Kolejka 23 – 10 kwietnia 2021
    Cracovia – Lech Poznań
    Górnik Zabrze – Beniaminek 3
    Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
    Lechia Gdańsk – KGHM Zagłębie Lubin
    Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków
    Stal Mielec – Raków Częstochowa
    Wisła Płock – Piast Gliwice
  • Kolejka 24 – 17 kwietnia 2021
    Beniaminek 3 – Stal Mielec
    Jagiellonia Białystok – Cracovia
    KGHM Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Lech Poznań – Legia Warszawa
    Piast Gliwice – Górnik Zabrze
    Pogoń Szczecin – Wisła Płock
    Wisła Kraków – Raków Częstochowa
    Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk
  • Kolejka 25 – 21 kwietnia 2021
    Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
    Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
    Legia Warszawa – Cracovia
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
    Raków Częstochowa – Lech Poznań
    Stal Mielec – KGHM Zagłębie Lubin
    Wisła Kraków – Beniaminek 3
    Wisła Płock – Jagiellonia Białystok
  • Kolejka 26 – 24 kwietnia 2021
    Beniaminek 3 – Raków Częstochowa
    Cracovia – Wisła Płock
    Jagiellonia Białystok – Stal Mielec
    KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
    Lech Poznań – Lechia Gdańsk
    Piast Gliwice – Legia Warszawa
    Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
    Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Kolejka 27 – 1 maja 2021
    Beniaminek 3 – Jagiellonia Białystok
    Górnik Zabrze – Wisła Płock
    KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
    Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań
    Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław
    Stal Mielec – Pogoń Szczecin
    Wisła Kraków – Cracovia
  • Kolejka 28 – 8 maja 2021
    Cracovia – Górnik Zabrze
    Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
    Lech Poznań – Stal Mielec
    Legia Warszawa – Wisła Kraków
    Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Pogoń Szczecin – Beniaminek 3
    Wisła Płock – Lechia Gdańsk
    Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin
  • Kolejka 29 – 12 maja 2021
    Beniaminek 3 – Śląsk Wrocław
    Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
    KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
    Lechia Gdańsk – Cracovia
    Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock
    Raków Częstochowa – Piast Gliwice
    Stal Mielec – Legia Warszawa
    Wisła Kraków – Lech Poznań

Źródło: www.slaskwroclaw.pl

  • Kolejka 30 – 16 maja 2021
    Cracovia – Beniaminek 3
    Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
    Lech Poznań – Górnik Zabrze
    Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Piast Gliwice – Wisła Kraków
    Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
    Wisła Płock – KGHM Zagłębie Lubin
    Śląsk Wrocław – Stal Mielec
Przewiń do góry Skip to content