1.Liga bez barier?

Sytuacja po awansach i spadkach na szczeblu centralnym, czyli od Ekstraklasy do II ligi sprawiła, że na zapleczu najwyższych rozgrywek mamy wyjątkowo dużo organizacji zrzeszających niepełnosprawnych kibiców. Nic w tym oczywiście złego. Tym bardziej, że liczymy na nowe ośrodki w klubach, które awansowały do PKO BP Ekstraklasy, szczególnie przy Stali Mielec.

W 1.Lidze wystąpi aż 8 zespołów mogących się pochwalić jakąś formą klubu kibiców niepełnosprawnych: Arka Gdynia, Korona Kielce, Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź, Miedź Legnica, Chrobry Głogów. Zalążki takich struktur rozwijają się także w GKS Tychy i Górniku Łęczna. Układ ten daje szansę na zwiększenie dostępności stadionów i usług na tym szczeblu rozgrywek. Od zaangażowania poszczególnych ośrodków wspieranych przez federację zależy, czy uda się wykorzystać ten urodzaj organizacji związanych z pierwszoligowymi rozgrywkami. Z pewnością temat ten poruszymy na najbliższych warsztatach we Wrocławiu.