24 września 2021 roku rozpoczęła się trzecia edycja akcji „Tydzień Bez Barier”. W jej organizację zaangażowanych jest kilkanaście organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami w całej Polsce, kluby grające w rozgrywkach na szczeblu centralnym, Olimpiady Specjalne, Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA, oraz  koordynująca całość Federacja Kibiców Niepełnosprawnych. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 24.09.2021r. – 03.10.2021r. (odpowiednio 9 i 10 kolejka PKO BP Ekstraklasie oraz 10 i 11 Fortuna 1. Ligi).

Nasza akcja ma podkreślić istotę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby z różnorakimi dysfunkcjami do wyjścia z domu i wizyt na polskich stadionach.

Głównym celem „Tygodnia Bez Barier” jest promocja polskiej piłki nożnej, klubów i stadionów jako miejsc bezpiecznych i  otwartych dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji czy specjalnych potrzeb. Wierzymy, że przyniesie on zaangażowanym w jego organizacje stronom satysfakcję, radość, i co najważniejsze – zachęci kibiców z niepełnosprawnościami do regularnego uczestnictwa w meczach piłki nożnej w Polsce.

Na wielu polskich stadionach (nie tylko w tym wyjątkowym tygodniu) regularnie pojawiają się liczne grupy kibiców z różnymi niepełnosprawnościami, zarówno gospodarzy, jak i gości. Ich droga na mecz jest zazwyczaj dłuższa i trudniejsza niż innych kibiców. Tym bardziej szacunek za obecność na meczach.

 

Scroll to Top
Skip to content