Wyjazd na derby

2 kwietnia grupa szkolna z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wspólnie z trenerami pracy wybrała się na mecz piłki nożnej, który rozgrywany był na Stadionie Wrocław.

Wyjazd na mecz Śląska Wrocław planowaliśmy już od dawna. Dzięki współpracy z naszym Klubem Kibiców Niepełnosprawnych udało się nam wybrać na Derby Dolnego Śląska, w których WKS grał z zaprzyjaźnioną drużyną Miedzi Legnica.

Na trybunach wrocławskiego stadionu zasiadło 30 osób z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami, którzy reprezentowali MSPDiON. W tym dniu atmosfera na meczu była wyjątkowa, ponieważ kibiców obu drużyn łączy długoletnia przyjaźń.

Wspólnie z nami siedzieli nasi przyjaciele z wrocławskiego KKN-u oraz KKN Miedź Legnica, których bardzo często odwiedzamy na meczach w Legnicy.

Wspólne śpiewy i gorąca atmosfera na trybunach zachęcały piłkarzy do walki na boisku. Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem, a nasza grupa była bardzo zachwycona atmosferą, jaka panuje na wrocławskim stadionie. Już dziś zapowiadamy, że nie był to nasz ostatni wyjazd na mecz Śląska Wrocław.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z derbów Dolnego Śląska.

Źródło: http://www.mspdion.org.pl/strona-glowna/1/news/7/entry/3104.

Scroll to Top
Skip to content