Zwiedzanie Stadionu Wrocław

31 października grupa podopiecznych Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych miała okazję poznać od środka Stadion Wrocław, jeden z największych stadionów piłkarskich w Polsce.

Zwiedzanie wrocławskiego giganta było możliwe dzięki zaproszeniu władz Stadionu Wrocław, które kilka tygodni temu otrzymał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Milicz. Czwartkowy termin był nieprzypadkowy, ponieważ o godzinie 13.00 na legendarnym stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 swój ligowy mecz w ramach III ligi, rozgrywały rezerwy WKS Śląsk Wrocław SA. Wyjazd był idealna okazją do odwiedzin dwóch wrocławskich stadionów i wsparcia dopingiem piłkarzy drugiego zespołu WKS-u.

Równo o godzinie 11 mieliśmy przyjemność rozpocząć zwiedzanie jednej z aren Euro 2012. Naszą przewodniczką po tym obiekcie była sympatyczna pani Monika, która z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadała o wszystkim co jest związane ze Stadionem Wrocław. Jak się później okazało nasza przewodniczka to zagorzałą fanka Śląska Wrocław, dlatego nie było pytań, które by ją zaskoczyły.

W trakcie naszej wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć salę konferencyjną, gdzie po meczu odbywają się konferencje prasowe, a na co dzień pomieszczenie wykorzystywane jest przez różnego rodzaju organizacje do szkoleń, wystąpień lub innych eventów.

Następnie udaliśmy się do strefy, gdzie przed meczem dziennikarze mają możliwość zrobienia wywiadu z piłkarzami lub trenerami drużyn, które rozgrywają mecz na stadionie. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarły olbrzymie plakaty wiszące na ścianach, które przedstawiały najważniejsze wydarzenia z życia Śląska Wrocław. Można było zobaczyć min. zespół, który zdobył historyczny Puchar Polski, Puchar Ekstraklasy czy Mistrzostwo Polski.

Po strefie MixZone udaliśmy się do szatni, gdzie w dniu meczowym przebywają nasi ulubieńcy. Wizyta w tej części stadionu była największą atrakcją, ponieważ każdy z uczestników miał możliwość usiąść na miejscu swojego piłkarskiego idola i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Szatnia to także mały gabinet odnowy biologicznej i pomieszczenia dla członków sztabu medycznego oraz szkoleniowego.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była murawa, na którą udaliśmy się przechodząc przez ogromny korytarz, w którym piłkarze ustawiają się do wyjścia na mecz. Po wyjściu na murawę Stadionu Wrocław bardzo szybko odnaleźliśmy swoje miejsca, gdzie w trakcie meczów mamy okazję siedzieć i dopingować zielono-biało-czerwonych.

Z poziomu murawy, windą przemieściliśmy się na wyższe kondygnacje, gdzie była okazja zwiedzić salę bankietową i strefę lóż VIP. Korzystając z okazji zajrzeliśmy do loży prezydenta Wrocławia, w której pan Jacek Sutryk ogląda mecze Śląska Wrocław. Wystrój sali bardzo elegancki, ale wszyscy zwiedzający jednogłośnie stwierdzili,, że najlepsze miejsca to te w sektorze dla najzagorzalszych fanów wojskowych.

Ostatnim punktem czwartkowej wyprawy po Stadionie Wrocław było pomieszczenie, do którego nie chciałby trafić żaden kibic, a mianowicie stadionowy areszt. Miejmy nadzieję, że była to jedyna okazja do odwiedzin tego miejsca.

Na koniec podziękowaliśmy pani Monice za wspaniałą lekcję historii o naszej ukochanej drużynie i wycieczkę po wrocławskim gigancie. W ramach podziękowania przekazaliśmy pamiątkowy upominek, który wykonali nasi koledzy z Warsztat Terapii Zajęciowej w Miliczu.

Po wizycie na Stadionie Wrocław udaliśmy się do miejsca, które nazywane jest sercem Wrocławia, stadion piłkarski przy ulicy Oporowskiej 62. Na tym obiekcie rozgrywany był mecz w ramach III ligi grupy 3, w którym Śląsk II Wrocław grał z Górnikiem II Zabrze. Mecz pewnie wygrany przez drugi zespół WKS-u 4:0 zapewnił im pozycję lidera rozgrywek, a nam przysporzył wiele radości i powodów do dumy.

Serdecznie dziękujemy władzą Stadion Wrocław za możliwość bezpłatnej wycieczki po obiekcie, pani Monice za wzorowe oprowadzenie i lekcję historii oraz naszemu kochanemu klubowi za możliwość bezpłatnego uczestnictwa w meczu zespołu rezerw.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Scroll to Top
Skip to content