W Kielcach znów grali MEGAMOCNI

Podczas ostatniego weekendu lutego 2019 roku w Kielcach odbył się drugi raz w historii integracyjny turniej piłki nożnej Megamocni.

Rok temu inauguracyjna edycja była jednocześnie otwarciem Klubu Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami turnieju są Fundacja DOGadanka (KKNKielce) i Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MEGAMOCNI. Ideą jaka przyświeca tej imprezie jest promocja sportu osób niepełnosprawnych poprzez jego aktywne uprawianie i kibicowanie dla wszystkich.

W tym roku do udziału w turnieju zaproszono przedstawicieli różnych środowisk. Na parkiecie spotkały się drużyny: AmpFutbolu-Gwardii Varsovia, DOGadanki, Biznesu, Mediów, Medyków i Polityki. Zagrali też najmłodsi, reprezentując drużyny: Kuloodpornych Bielsko-Biała, Amp Futbol Varsovii i kieleckich MEGAMOCNYCH. Na trybunach widocznie byli nie tylko przedstawiciele Klubu Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce, ale także wielu kibiców piłkarskich w każdym przedziale wiekowym, nawet w składach wielopokoleniowych.

Wspaniałe jest to, że już w fazie przygotowawczej wsparcie otrzymaliśmy od wielu instytucji, firm i osób prywatnych i choć sama organizacji pochłonęła bardzo wiele energii i czasu to właśnie te gesty działały na nas jak wiatr w żagle – powiedziała Magdalena Pawlik-Paciorek, szefowa KKN Kielce.

Patronatem honorowym objęli imprezę: marszałek województwa świętokrzyskiego, starosta kielecki, prezydent miasta Kielce, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych, AmpFutbol Polska, ŚPZPN.

Patronat medialny: TVP3, Echo Dnia, Radio Kielce, Made in Świętokrzyskie i ZPAF. Politechnika Świętokrzyska po raz drugi udostępniła halę i została współorganizatorem turnieju. Pani Wiceminister Sportu i Turystyki przyłączyła się do promowania idei turnieju składając gratulacje wszystkim uczestnikom i wspierającym jego organizację.

Podczas imprezy obok zmagań turniejowych było sporo działań i atrakcji dla najmłodszych (np. konkurs plastyczny).

Najważniejsze w tym dniu było to co nieuchwytne, wspólne przeżywanie sportowych emocji, walka fair play i bardzo dobra zabawa. Bardzo zaskoczył nas wachlarz pozytywnych odczuć po turnieju. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy drugim wydarzeniem dnia w regionie (wg. największej regionalnej rozgłośni radiowej). Piękne wspomnienia, tysiące zdjęć, dziesiątki uczestników, niepoliczalna ilość wzruszeń i uśmiechów. Wszystko to można podsumować hasłem, jakie widniało na transparencie przygotowanym przez kibiców Korony dla kibiców turnieju: „Gramy do wspólnej bramki” – podsumowuje Magdalena Pawlik-Paciorek.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Scroll to Top
Skip to content