Radiowe transmisje z meczów Lecha z audiodeskrypcją dla niewidomych!

W piątek w siedzbie Radia Poznań podpisano porozumienie pomiędzy rozgłośnią a Stowarzyszeniem Kibiców Kolejorz.

Chcemy aktywizować kibiców z niepełnosprawnościami do przeżywania emocji meczów piłkarskich – mówi prezes Radia Poznań Maciej Mazurek.

W szeroko rozumianym interesie Radia Poznań jest wychodzenie naprzeciw tego typu inicjatywom, których celem jest włączenie w obręb kibiców Lecha ludzi, którzy mają kłopoty ze wzrokiem. Dla nas jest to sprawa oczywista. To się nazywa inkluzja tych, którzy z powodów niezależnych od siebie są wykluczeni. Trzeba po prostu pomagać, to jest oczywiste. Ja jestem pod wrażeniem klasy dziennikarskiej naszych komentatorów, którzy mają zdolność wizualizacji za pomocą słowa. Tego się słucha jak literatury.

Dzięki radiowym transmisjom nasi kibice mogą aktywnie uczestniczyć w życiu Lecha Poznań – mówi szef Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz Marcin Kawka.

Zależy nam na tym, żeby osoby które czują się wykluczone ze społeczeństwa nie były wykluczone przez kibiców. Jest to kolejna akcja mająca na celu wyłamanie barier. Wszyscy jesteśmy kibicami Kolejorza, bez względu na to czy mamy jakiekolwiek ograniczenia”

Podpisana w piątek umowa jest pionierska w skali kraju. Piłkarskie transmisje na naszej antenie pojawiają się od ponad 90 lat.

Źródło: https://radiopoznan.fm/informacje/sportowe/radiowe-transmisje-z-meczow-lecha-z-audiodeskrypcja-dla-niewidomych

Dwie osoby stoją przy stole na przeciw siebie, przybijają sobie żółwika.

Fot. Dawid Cytrowski (Radio Poznań)

Scroll to Top
Skip to content