Premier: 19 czerwca otwieramy stadiony dla kibiców

Po przerwie związanej z epidemią spowodowaną COVID-19 piłkarze PKO Ekstraklasy oraz I i II ligi wracają w ten weekend na boisko. Wznowienie rozgrywek to pierwszy krok w powrocie do sportowej normalności. Kolejny – czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców – już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Co ważne – wszystko odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Aby zadbać o bezpieczeństwo związane z COVID-19, wprowadzimy specjalne zasady dotyczące zakupu biletów, odpowiedniego zajmowania miejsc oraz wymogów epidemicznych. Nowe zasady związane z powrotem kibiców na stadiony zostaną wypracowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Sport jest potrzebny nam wszystkim – dla zdrowia i hartu ducha. Ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk oraz prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/premier-od-19-czerwca-czesciowo-otwieramy-stadiony-pilkarskie