Mecz Polska-Andora z audiodeskrypcją

Pierwszy mecz polskiej reprezentacji w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku już za nami. Z radością informujemy, że Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Fundacją Katarynka oraz Federacją Kibiców Niepełnosprawnych będą kontynuowali realizację usługi audiodeskrypcji podczas spotkań rozgrywanych w naszym kraju. Zwykle tego typu rodzaj komentarza odsłuchuje się poprzez odbiorniki radiowe bezpośrednio na stadionie, na którym odbywa się mecz. Od zeszłego roku audiodeskrypcji można słuchać także w internecie, co zważywszy na fakt zamknięcia trybun, staje się dla osób o szczególnych potrzebach niezwykle istotnym narzędziem dostępności.

Przypomnijmy, audiodeskrypcja dedykowana jest przede wszystkim osobom niewidomym i słabowidzącym. Może jednak być używana przez każdego, kto chciałby w bardziej opisowy sposób wysłuchać sprawozdania meczowego. Z powodu zamkniętych stadionów usługa audiodeskrypcji realizowana podczas meczu Polska – Andora, który rozegrany zostanie 28 marca 2021 roku, będzie dostępna dla Państwa na kanale YouTube “Łączy nas piłka TV”: https://www.laczynaspilka.pl/audiodeskrypcja.

Zachęcamy do udostępniania tej informacji, szczególnie w środowisku osób z dysfunkcjami wzroku.

W tle trybuny stadionu Legii Warszawa, a na nim białe napisy 28 marca 2021 godz. 20:45 polska-Andora Audiodeskrypcja www.youtube.com/LaczyNasPilka
Scroll to Top
Skip to content