Z ogromną radością informujemy, że pierwszym ambasadorem Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław został Mariusz Pawelec – mistrz Polski, jedna z grających legend wrocławskiej drużyny.

Wspólnie z Mariuszem Pawelcem kroczymy jedną drogą związaną oczywiście z ukochanym Śląskiem. Nasza przygoda rozpoczęła się w 2008 roku, gdy wrocławski klub po wielu latach awansował do ekstraklasy. Gdy Mariusz podpisywał kontrakt my tworzyliśmy nasze struktury. W 2012 roku razem świętowaliśmy mistrzostwo Polski dla Śląska Wrocław. Mariusz Pawelec jest ponadto najczęstszym gościem podczas spotkań w świetlicy “Na Szewskiej”. Zawsze chętny do rozmowy i współpracy. Łączy nas wiele wspólnych cech: determinacja, waleczność i pokora. Któż inny więc mógł zostać pierwszym naszym ambasadorem – powiedział Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia KKN.

Ta propozycja to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Będę starał się godnie reprezentować tę organizację Szczególnie, że jak mało która zasługuje na wszelkie wsparcie – powiedział Mariusz Pawelec tuż po otrzymaniu zapytania.

Do tej pory nie myśleliśmy o ambasadorach naszego stowarzyszenia. Z Mariuszem jest nam jednak tak bardzo po drodze, że nie potrafiliśmy się powstrzymać od złożenia tej propozycji. Cieszę się, że Mariusz bez wahania zgodził się na naszą prośbę. Pierwsze zadanie już zrealizował, bowiem to on pośredniczył w zaproszeniu na Szewską Piotra Celebana – dodaje Michał Fitas, wiceprezes KKN.

Scroll to Top
Skip to content