Karuzela ruszyła

Inauguracja sezonu 2019/2020 PKO BP Ekstraklasy już za nami. Dwa nowe kluby, nowy sponsor oraz powiększona liczba potencjalnych spadkowiczów – to tylko niektóre powody dla których z niecierpliwością czekaliśmy na początek tegorocznych rozgrywek.

Bardzo nas cieszy, iż pierwsza kolejka od razu przyniosła zorganizowane wyprawy kibiców z niepełnosprawnościami na mecze wyjazdowe. Nowo powstała grupa z Białegostoku bardzo mocno starała się, aby ich eskapada do Gdyni doszła do skutku. Determinacja się opłaciła i na stadionie Arki niepełnosprawni kibice Jagi zameldowali się w 15 osobowej grupie. Nie zabrakło krótkiej wizyty nad morzem i integracyjnego posiłku. Wygląda na to, że na mapie Polski pojawił się dobrze zapowiadający się ośrodek zrzeszający fanów z niepełnosprawnościami. Trzymamy kciuki!

10 lat temu swój wyjazdowy debiut miała wrocławska grupa zrzeszona w Stowarzyszeniu Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Celem pierwszej historycznej wyprawy był Kraków. Od tej pory KKN Śląsk Wrocław zorganizował 230 wyjazdów na imprezy sportowe. Po dekadzie znów wypadła eskapada do stolicy Małopolski. Tym razem do Krakowa wybrała się ponad 20 osobowa ekipa. Po drodze zatrzymała się nad jeziorem w okolicach Mysłowic, by raczyć się dobrą pogodę oraz grillowymi przysmakami. Na stadionie Wisły spotkali się z przedstawicielami Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy.

Warto odnotować fakt, że w obu przypadkach kluby wspierane przez niepełnosprawnych kibiców wygrały swoje mecze. Z przymrużeniem oka stawiamy tezę, że fani borykający się z różnymi dysfunkcjami przynoszą szczęście. Na cały sezon życzymy jak najwięcej udanych wypraw i tradycyjnie czekamy na kolejne fotorelacje z wyjazdowych przygód.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszej odsłony wyjazdów: www.federacjakn.pl/galeria.

FKN

Scroll to Top
Skip to content