Już od piątku 16.09.2022 rusza czwarta edycja „Tygodnia Bez Barier”

16 września 2022 roku rozpocznie się czwarta edycja akcji „Tydzień Bez Barier”. W jej organizację zaangażowanych będzie kilkanaście organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami w całej Polsce, kluby grające w rozgrywkach na szczeblu centralnym, Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA, oraz  koordynująca całość Federacja Kibiców Niepełnosprawnych. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 16.09.2022r. – 03.10.2022r. (odpowiednio 10 i 11 kolejka PKO BP Ekstraklasie oraz 11 i 12 Fortuna 1. Ligi).

Nasza akcja ma podkreślić istotę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby z różnorakimi dysfunkcjami do wyjścia z domu i wizyt na polskich stadionach.

Kluby będą podejmować działania promujące swoją dostępność, a podczas akcji podkreślać otwartość i potrzebę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłki nożnej. Takimi działaniami może być np.: krótki materiał wideo z zaproszeniem grupy osób z niepełnosprawnościami na mecz, hashtag w mediach społecznościowych (#StadionyBezBarier), zaproszenie na stadion podopiecznych miejscowych ośrodków i organizacji działających w obszarze aktywizacji społeczno-zawodowej czy realizacja audiodeskrypcji dla osób niedowidzących i niewidomych. Wachlarz możliwości jest szeroki i każdy z klubów może podjąć dowolne działanie na rzecz kibiców z niepełnosprawnościami.

Głównym celem „Tygodnia Bez Barier” jest promocja polskiej piłki nożnej, klubów i stadionów jako miejsc bezpiecznych i  otwartych dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji czy specjalnych potrzeb. Wierzymy, że przyniesie on zaangażowanym w jego organizacje stronom satysfakcję, radość, i co najważniejsze – zachęci kibiców z niepełnosprawnościami do regularnego uczestnictwa w meczach piłki nożnej w Polsce.

Ogólnopolska Federacja Kibiców Niepełnosprawnych powstała w 2016 roku. Zrzesza w swoich strukturach 20 stowarzyszeń i fundacji, które działają na rzecz kibiców niepełnosprawnych w Polsce. Naszym głównym celem jest profesjonalizacja działań kibiców z niepełnosprawnościami oraz ich jak najbardziej aktywne uczestnictwo w meczach piłkarskich. W porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej sześciokrotnie współorganizowaliśmy warsztaty dla klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO). Federacja Kibiców Niepełnosprawnych jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kontakt:
biuro@federacjakn.pl
tel. Michał Fitas, 792 93 00 94

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content