Organizacja wyjazdów na mecze reprezentacji, a więc tysiące przejechanych kilometrów, zwiększanie dostępności trybun polskich stadionów, szkolenia, warsztaty, konferencje, i wreszcie niezwykle istotne partnerstwo z Polskim Związkiem Piłki Nożnej – to tylko niektóre z działań i wydarzeń, jakie miały miejsce w pierwszych pięciu latach działalności FKN.

Federacja Kibiców Niepełnosprawnych zrzesza obecnie 20 stowarzyszeń, fundacji oraz grup nieformalnych działających na rzecz kibiców niepełnosprawnych w różnych miastach. Naszym głównym celem jest profesjonalizacja działań organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami oraz ich jak najbardziej aktywne uczestnictwo w meczach piłki nożnej.

Zauważamy, że kluby oraz lokalne społeczności z roku na rok coraz chętniej wspierają ideę aktywizacji osób z niepełnosprawnościami poprzez udział w imprezach sportowych. Warto dostrzec, że zaledwie 5 lat temu Federacja zrzeszała 9 organizacji. Dziś jest ich już 20 (z różnych poziomów rozgrywkowych), a z wielu stron Polski płyną informację o kolejnych chętnych.

W dniach 3 – 19 grudnia 2021 roku celebrujemy naszą rocznicę na trybunach piłkarskich oraz poza nimi. Nasza akcja ma podkreślić istotę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby z różnymi dysfunkcjami do wyjścia z domu i wizyt na polskich stadionach. Już dziś nasz kraj jest liderem w obszarze działalności kibiców z niepełnosprawnościami. Fakt ten motywuje nas tylko do dalszej pracy i tworzenia nowych inicjatyw. W końcu – Łączy nas piłka!

Życzymy sobie i Wam kolejnych lat sukcesów i sportowych emocji!

#5LatFKN #StadionyBezBarier

Scroll to Top
Skip to content