Ciekawa inicjatywa KKN Górnika Zabrze

„Góra Grosza To Nasz Cel – My Wspieramy KKN!”

Oddolne inicjatywy organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami potrafią przekuć się w bardzo wartościowe akcje. Niedawno informowaliśmy o zbiórkach “na krasnala” i “remont busa” organizowanych przez Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.

Tym razem z ciekawą inicjatywą wyszli fani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze.

Pod koniec marca odezwało się do nas Stowarzyszenie „MocnoSpołeczni” z Zabrza, z propozycją zorganizowania akcji pod tytułem „Góra grosza”, polegająca na zbiórce bilonu od 1 do 50 gr. Nie ukrywam, że pomysł bardzo nam się spodobał i postanowiliśmy przystąpić do akcji. „MocnoSpołeczni” przygotowali plakat z hasłem „Góra Grosza To Nasz Cel – My Wspieramy KKN!” i zaczęli promocję akcji w mediach społecznościowych, która przyniosła niespodziewany i zaskakujący nas efekt już w pierwszym tygodniu, w którym zebrano ponad 30kg monet! Akcja rozkręca się z dnia na dzień, a do jej zakończenia pozostał jeszcze cały miesiąc – informuje Adam Roczniok, szef KKN Górnika Zabrze.

Jak widać, warto podejmować kreować i organizować różnorakie akcje, których efektem jest wsparcie środowiska kibiców z niepełnosprawnościami. Czekamy na kolejne inicjatywy!

Plakat akcji z napisem Góra Grosza To Nasz Cel – My Wspieramy KKN!, napis w kolorach biało-niebiesko-czerwonych.
Na stole waga na której stoją 4 wiaderka z groszówkami, wynik na wadze wskazuje 32,6 kg
Scroll to Top
Skip to content