O Federacji

Ogólnopolska Federacja Kibiców Niepełnosprawnych powstała w 2016 roku. Zrzesza w swoich strukturach 11 stowarzyszeń i fundacji, które działają na rzecz kibiców niepełnosprawnych w Polsce. Naszym głównym celem jest profesjonalizacja działań kibiców z niepełnosprawnościami oraz ich jak najbardziej aktywne uczestnictwo w meczach piłkarskich. W porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej dwukrotnie współorganizowaliśmy warsztaty dla klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO). Federacja Kibiców Niepełnosprawnych jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Federacja jest naturalnym przedstawicielem środowiska kibiców z niepełnosprawnościami w Polsce. FKN jest partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w 2016 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy podmiotami. Umowa ta reguluje warunki współpracy i wzajemnej wymiany wiedzy, doświadczeń oraz innych zasobów i podejmowania celowych działań na rzecz aktywizacji środowiska kibiców z niepełnosprawnościami w Polsce.

Pomysł i powstanie Federacji było następstwem współpracy pomiędzy Klubami Kibiców, Stowarzyszeniami i Fundacjami, które z roku na rok coraz prężniej działały w swoich lokalnych miastach i województwach oraz śmiało wkraczały na rynek organizacji pozarządowych. W 2015 roku 11 lokalnych ośrodków zdecydowało, że Federacja jest strukturą celową i potrzebną, by w 2016 roku Krajowy Rejestr Sądowy nadał jej numer KRS 0000643428. Federacja aktywnie włącza się i współpracuje z innymi podmiotami w takim zakresie jak m.in.: szkolenia DSLO (czyli klubowych asystentów ds. Kibiców niepełnosprawnych), dystrybucja biletów na mecze reprezentacji Polski, merytoryczne wsparcie w sprawach obsługi kibiców z niepełnosprawnościami na stadionie, konsultacje związane z przystosowaniem obiektów sportowych i inne.

Głównym celem Federacji jest rozwój środowiska polskich kibiców niepełnosprawnych co wprost oznacza, że planuje ona wspieranie lokalnych i klubowych inicjatyw i dołączanie do swoich struktur kolejnych ośrodków tak, by kibicowanie bez barier zahaczało jak najszersze kręgi w Polsce.

 

Ośrodki FKN

FORBG Wisła Kraków

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

KGKN Arka Gdynia

Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

KKN Chrobry Głogów

Klub Kibica Niepełnosprawnego Chrobrego Głogów

KKN GKS Katowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katwice

KKN Górnik Zabrze

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze

KKN Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

KKN Milicz

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

KKN Szczecin

Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców 'Sektor 24'

KKN Wrocław

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

SKN Niepełnosprawni Fanatycy

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Legii Warszawa

KKN Lechia Gdańsk

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechia Gdańsk

KKN Korona Kielce

Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych KIELCE

SKN Zagłębie Sosnowiec

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych SKN Zagłębie Sosnowiec 1906

KKN Star Starachowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice

KKN Widzew Łódź

Widzew Łódź bez barier

Partnerzy